ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13294147
*
nr 1329 4147
Spegel
Barockstil, 80x40 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 maj 2020
kl 20:03:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 22:31:05
1
500 kr
24/5 21:52:48
2
1.500 kr
25/5 17:18:27
3
900 kr
25/5 17:18:27
2
1.000 kr (Budbetjänt)
25/5 17:18:43
3
1.100 kr
25/5 17:18:43
2
1.200 kr (Budbetjänt)
25/5 19:44:40
1
1.500 kr
25/5 19:44:40
2
1.500 kr (Budbetjänt)
25/5 19:48:37
1
1.700 kr
25/5 19:52:51
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05
-
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1329 4147
Spegel
Barockstil, 80x40 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 maj 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 22:31:05 | 1 | 500 kr |
24/5 21:52:48 | 2 | 1.500 kr |
25/5 17:18:27 | 3 | 900 kr |
25/5 17:18:27 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
25/5 17:18:43 | 3 | 1.100 kr |
25/5 17:18:43 | 2 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
25/5 19:44:40 | 1 | 1.500 kr |
25/5 19:44:40 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
25/5 19:48:37 | 1 | 1.700 kr |
25/5 19:52:51 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:26 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:05 -
4120 Spegel
1800-tal, Förgylld, 77x40 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:54 -
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 18:14